Proje Açıklaması

Zona Hastalığında Hacamat

BOOK THIS TREATMENT

Zona Hastalığında Hacamat

Zona Hastalığında Hacamat

Günümüzün en yaygın hastalığı olarak bilinen zona için birçok tedavi yöntemi uygulanmaktadır. Çoğu zaman stresin tetiklediği zona hastalığında hacamat yaptıranların sayısı da oldukça fazladır.

Zona Hastalığı Nedir?

Zona kaşıntılı kabarcıklardır. Stresin ve sıkıntının tetiklediği durumlarda özellikle sırt bölgesinde suçiçeğine benzer kabarcıklar çıkmaktadır. Zamanla bu kabarcıkların kızararak kaşınması ve su toplaması gibi durumlar söz konusu olabilir. Zona hastalığını tetikleyen en önemli faktör strestir. Bu yüzden bu hastalıkla baş edebilmek için stresten uzak durmak gerekmektedir. Zona hastalığında çoğu zaman tıbbi ilaçlar fayda gösterirken ilerlemiş zona hastalıklarında çoğu zaman bu ilaçların fayda etmediği görülmektedir. Böyle durumlarda hacamat da tercih edilen tedavi yöntemlerinden biri olabilmektedir. Zona hastalığında hacamat son günlerde çok fazla tercih edilmektedir.

Hacamat’ın Zona Hastalığına Etkileri

Hacamat sorunlu bölgedeki kan dolaşımını hızlandırmayı hedefler. Zona hastalığında da derinin alt kısmında bulunan kılcal damarlar tıkanarak o bölgede şiddetli bir kaşıntıya ve kızarıklığa sebep olurlar. Vakumlama yöntemi ile birlikte bu bölgedeki tıkanıklıklar açılarak o bölgede kan dolaşımının hızlanması sağlanır. Bu sayede kılcal damarlar açılarak deri üzerindeki kızarıklık yavaş yavaş ortadan kalkmış olur. Zona hastalığı kaşıntılı bir hastalık olduğu için hacamat yapılırken çok dikkat edilmelidir. Deriye zarar vermemek ve hastalığın ilerlemesini önlemek için bu alanda uzman kişilerin bu uygulamayı yapması gerekmektedir. Aksi halde hastalık daha ciddi boyutlara taşınabilir. Cilde uygulanan tedavilerde hijyen çok önemlidir. Zona hastalığında hacamat yönteminde kullanılan kupaların hijyeni mutlaka kontrol edilmelidir.

0%
SPECIAL OFFER

Hemen Ara !

90 505 227 57 33

BOOK NOW