Proje Açıklaması

Hipertansiyonda Hacamat

BOOK THIS TREATMENT

Hipertansiyonda Hacamat

Hipertansiyonda Hacamat

Hipertansiyon kan basıncının olması gereken değerinin üzerine çıkmasıdır. Bu artış sürekli meydana gelir ise hipertansiyon hastalığı teşhisi konulur. Kan basıncı değeri yüksekliği olan hipertansiyon hayati tehlikesi bulunan bir hastalıktır. Bu nedenle de fark edildiği anda uzman bir doktor tarafından tedaviye başlanması gereklidir. Özellikle de ileler yaşlarda ortaya çıktı ise beyin kanaması gibi hayati riskli bir durum meydana gelebilir.

Hipertansiyonda hacamat tedavisi komplikasyonlar gelişmediği durumda asemptomatik olarak incelenmelidir. Kan basıncının artması halinde baş ağrısı kulaklarda çınlama ve uğultu hissedilebilir. Yüksek tansiyon vücudun gücünü alan ve çok yoran rahatsızlıktır. Tansiyon ilaçları kanı inceltir ve basıncı kontrol altına alır. Fakat tamamen iyileşme söz konusu değildir.

Hipertansiyon Tedavisi

Kan basıncının kontrol altına alınması düzenli alınan ilaçlar ile sağlanır. Uzaman doktor tarafından hastanın yaşına ve diğer vücut değerlerine göre uygun ilaç tercih edilir. Eğer verilen ilaç hastanın tansiyonuna büyük bir etki etmiyor ise de acil olarak değiştirilir. Fakat bu ilaçlar sadece meydana gelen basınç yüksekliğini kontrol altına alır. İlacın etkisi geçtiği anda da tekrar tansiyon yükselir. Bu nedenle tansiyon hastalığının kesin bir tedavisi yoktur.

Hipertansiyonda hacamattedavi yöntemi olarak en iyisidir. Bir doktor gözetiminde uygulanan yöntem damarlarda rahatlamayı sağlar. Böylelikle kan basıncı da kontrol altına alınır. Hipertansiyonda hacamatsayesinde tıbbi olarak yan etkili ilaçlar kullanmak yerine bu şekilde hastalığı kontrol altına almak mümkündür.

Hipertansiyon Belirtileri

Tansiyon yani kan basıncı yüksekliği ilk olarak enseden alına doğru yaygın baş ağrısı ile ortaya çıkar. Aynı zamanda kulakta çınlama ve uğultu hissedir. Baş dönmesi, burun kanaması, çarpıntı, terleme ve sık idrara çıkma şeklinde kendini belli eder. Ayrıca tansiyon kontrol edilemez ise bilinç kaybı şeklinde bayılma meydana gelebilir.

Tansiyon Normal Değerleri Nasıl Olmalıdır?

Kan basıncı değerleri bir yetişkin için büyük tansiyon 12 civarında küçük tansiyon da değer 8 olarak belirlenmiştir. Bu değerlerin düşük olması tansiyon düşüklüğü olarak adlandırılır. Ayrıca 12’nin üzerinde seyreden tansiyon ise hipertansiyon olarak adlandırılır. Her ne olursa olsun tansiyonda mutlaka doktora başvurmak gereklidir.

0%
SPECIAL OFFER

Hemen Ara !

90 505 227 57 33