Hacamat Noktaları

Hacamat günümüz de tıp tedavisi olarak bilinse de aslında geçmiş yıllardan beri kullanılan bir yöntemdir. Deride bulunan pis kanın bardakların yardımıyla alınmasını sağlar. Hacamat noktaları belirlenerek hacamatın yapılması gerekir.

Hacamatın Faydaları Nelerdir?

Geleneksek olarak bilinen hacamatın faydaları da saymakla bitmeyecek türden. Hacamat kanda bulunan toksinleri ve zehirli birçok atığı temizler. Kana da bu durumda detoks uygular. Vücudu rahatlatmak için uygulanan en etkili yöntemdir. Stresi azaltarak sinirlerinde pamuk gibi olmasını sağlayan bir yöntemdir. Grip, nezle gibi üst solunum hastalığı olan kişilerin de iyileşme süreçlerini hızlandırır.

Kan yapısını uyarıp anemi eksikliğinin de önüne geçer. Özellikle epilepsi hastaları için çok fazla tercih edilir. Adet sancısı, regl ağrısı gibi ağrıları da azaltır ve adet düzensizliklerinin de önüne geçer. Çocuklar da huzursuzluk ve uykusuzluk gibi durumları da engeller.

Hacamat Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hacamat mutlaka aç karna yaptırılmalıdır. Boyun ve kafa arkasına hacamat yaptırılmaz. Kadınlar için ise adet günlerinde yapılması önerilmez. Hacamat işlemi yapıldıktan sonra en az 2 saat boyunca uyumamanız gerekir. Yemek yemekten de bir süre uzak durmalısınız. Vücudunuz da yanık yeri ve egzama varsa bu gibi yerlere de asla uygulanmaması gerekir. Uygulama yapıldıktan sonra ekfeksiyon oluşmaması için banyo yapılmaması gerekir.

0%
SPECIAL OFFER

Take some time. Treat yourself. You deserve it.

Book a treatment this month and receive a 25% on all further treatments.

BOOK NOW